logo

ELOS™ akne ravi

akne ravi

ELOS™ akneravi

Kliiniliselt tõestatud!

ELOS™ tehnoloogiaga akne protseduuride tõhusus on kliiniliselt tõestatud, turvaline ja efektiivne.

Akne protseduur

  • reguleerib rasunäärmete aktiivsust
  • vähendab üleliigse rasu teket rasunäärmetes
  • piirab aknet põhjustavate P.Acnes bakterite vohamise piirkonda
  • vähendab P.Acnes bakterite populatsiooni nahas
  • rahustab põletikke
  • kiirendab naha paranemist ja taastumist

Protseduuri kestus on 15 – 30 min.

Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav läbida 1 protseduur nädalas 5-6 nädala jooksul. Edasi tuleks sooritada profülaktilisi protseduure 2 korda kuus, siis korra kuus ja lõpuks suurendada protseduuride intervalli vastavalt akne paranemiskiirusele. Akne protseduuri saab kombineerida ka teiste ELOS™ ja Sublative™ protseduuridega.

ELOS™  Akne protseduurile eelneb laserspetsialisti konsultatsioon, määratakse nahatüüp, testitakse naha reaktsiooni energiaimpulsile ja selgitatakse välja võimalikud vastunäidustused  protseduuri tegemiseks.


Akne sekundaarsetele jääknähtudele (armidele, laikudele) on soovituslikud ELOS™ Fotonoorendamise  ja/või Sublative™ protseduur.

ELOS ™ tehnoloogial baseeruv akneravi kasutab laia valgusspektrit 400-980 nm ja bi-polaarse raadiolaine energiat, et mõjutada rasunäärmeid nahas. Sinine, lühikese lainepikkusega valgus mõjutab P.Acne populatsiooni rasunäärmete juhades. P. Acnes bakterid toodavad porfüriine, mis on valgusravi märklauaks. Valgus tekitab bakterite rakumembraanis vabasid radikaale, mis mõjuvad bakteritele hävitavalt ja seeläbi rahuneb põletik rasunäärmes. Punasel ja infrapunasel valgusspektril koos raadiolaine energiaga on rasunääret kuivatav efekt, mis pärsib liigset rasueritust. Raadiolaine aitab kaasa aknearmide paranemisele.

Kuigi ELOS ™ akneravi protseduur vähendab ja ravib aktiivset aknet, võivad geneetilised ja keskkonnafaktorid esile kutsuda uue akne aktiveerumise. Tuleks ka hoolega järgida nahahoolduse reziimi ja võtta kasutusele õlivabad päevituskreemid, õrnad näotoonikud, naha rasu ja keratiini reguleerivad ained nagu glükoolhape, AHA happed, paiksed retinoidid ja muud abivahendid, mis aitavad vältida pooride ummistumist.

Akne armide, pruunide ja punaste laikude/plekkide parandamiseks peale aktiivset ELOS™ akneravi kuuri soovitame ELOS™ Fotonoorendamise ja Sublative™ protseduuri.

Akne ehk Acne vulgaris kolletele soovitame ELOS™ akneravi.

Avatud komedoonid (mustpead, joonis 1.)
Suletud komedoonid (valgepead, joonis 2.)
Mitte-põletikulised sõlmed (mõnikord nimet. tsüstideks)
Paapulid (väikesed punased kühmukesed, joonis 3.)
Pustulid e.mädavillid (valged või kollakad “pigistatavad” punktikesed, joonis 4.)
Põletikulised sõlmed (suured punased muhud) NB! Soovitame pöörduda nahaarsti poole.

Sekundaarsetele akne ehk Acne vulgaris kolletele soovitame ELOS Fotonoorendamist ja/või Sublative™ protseduuri.

Ekskoriatsioonid (kratsitud laigud)
Punetavad laigud (jääklaigud hiljuti paranenud kolletest)
Pigmentlaigud (pruunikad jääklaigud vanematest kolletest)

Akne põhjustajateks võivad olla paljud erinevad faktorid:

  • Liigne rasuproduktsioon. Rasu tootmist rasunäärmetes stimuleerivad androgeensed hormoonid testosteroon ja dihüdrotestosteroon, mille hulk suureneb puberteedieas.
  • Pooride ummistumine rasu ja surnud naharakkudega, mis soodustavad komedoonide teket.
  • Folliikulite sein võib puruneda, mille järgselt pääsevad pooridest ümbritsevasse nahka bakterid ja komedoonide sisu. Tekivad põletikulised kolded (vistrikud või pustulid).
  • Geneetilised faktorid.
  • Hormonaalsed faktorid (kõrgem androgeensete hormoonide tase), polütsüstilised munasarjad (tavaline), teised hormonaalsed häired (harva), psühholoogiline stress ja depressioon.
  • Keskkonna faktorid: naha turset põhjustav kõrge niiskus, kosmeetikatooted, eriti teatud niisutajad, puuderkreemid, juuksevärvid, rasvased päiksekaitsekreemid ja mitmed toimeained ( nagu lanoliin, vaseliin, taimeõlid, butüülstearaat, laurüülalkohol ja oleiinhape).

Acne vulgaris on kõige tavalisem akne vorm, mis esineb 85-100% inimestest elu mõnes perioodis. Tekib peamiselt puberteedi ja noorukieas, kuid võib püsida või isegi halveneda täiskasvanueas. Enamusel akne patsientidest on rasune nahk. Acne vulgaris võib esineda näol, rinnakul ja selja ülaosas ja mõnikord ka mujal kehal, kus on palju rasunäärmeid. Tavaliselt võib üheaegselt näha mitmeid erinevaid akne koldeid. Üksikud lööbeelemendid püsivad harilikult alla 2 nädala, sügavamad sõlmed võivad aga püsida kuid. Akne võib olla kerge, mõõdukas või raske. Komedonaalse akne korral on ülekaalus avatud ja suletud komedoonid, põletikulise akne korral paapulid ja pustulid. Tsüstilist aknet iseloomustavad tsüstid, sõlmed ja auklikud armid.

akne armid
akne
akne pekid
akne punn
  • Protseduurile on soovitatav tulla puhta nahaga, kasutamata kreeme, parfüümi ja meiki
  • 2 nädalat enne protseduuri tuleb kindlasti vältida päevitamist, solaariumi ja isepruunistavate kreemide kasutamist. Protseduuri ei saa teha väga päevitunud ehk pruunile nahale!
  • Enne protseduuri tuleb kindlasti vältida fototundlikkust ehk valgustundlikkust tekitavate (Roccutan,Tetratsükliin jt.) ja verd vedeldavate (Marevan jt.) medikamentide, taimsete ekstraktide (naistepuna jt.), vitamiinide (A vitamiin jt. suurtes kogustes), jm. toidulisandite ja toiduainete manustamist mitte tavapärastes kogustes.
  • Kui on tehtud tugevatoimelist näo keemilist koorimist või kirurgilisi protseduure, siis peaks olema nende teostamisest möödunud 2 nädalat kuni 3 kuud enne protseduurile tulekut
  • Protseduurid ei ole soovitatavad rasedatele ja imetavatele emadele, porfüüriat, rasket diabeeti, luupust ja epilepsiat põdevatele inimestele
  • Protseduuri ei tehta inimestele, kellel on või on olnud nahavähk või  mõni muu kasvaja või, kellel on elektriline südamestimulaator
  • Enne protseduuri tellimist on soovitatav konsulteerida perearsti- või nahaarstiga.
akne ravi